Znajomość postaci historycznych - weź udział w konkursie

Konkurs znajomosci postaci historycznych

Znajomość postaci historycznych - zasady konkursu

Konkurs Wiedzy o Postaciach Historycznych to konkurs, który odbywa się corocznie od 2007 roku. Jest to wydarzenie, które ma na celu edukowanie ludzi na temat życia postaci historycznych i ich dokonań.

Konkurs został zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Techniki w 2007 roku. Konkurs powstał w celu zwiększenia wśród młodzieży świadomości na temat postaci historycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów, którzy studiują historię na poziomie średnim. Jest to konkurs, który wymaga od uczniów wykazania się wiedzą na temat postaci historycznych poprzez napisanie o nich eseju.

Aby wziąć udział w konkursie, uczniowie muszą być zapisani do szkoły, która przystąpiła do konkursu i ukończyli pierwszy rok studiów. W konkursie nie mogą brać udziału studenci, którzy nie są zapisani lub nie ukończyli pierwszego roku studiów.

Zasady Konkursu na Postacie Historyczne są proste:

konkurs historyczny zwyciezcy

Znajomość postaci historycznych - nagrody w konkursie

Ogólnopolski Konkurs Postaci Historycznych dla dzieci w wieku szkolnym to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest to coroczna impreza, podczas której uczniowie szkół podstawowych z całego kraju rywalizują o miano najlepszej postaci historycznej.

Nagrody przyznaje jury złożone z naukowców, pracowników kultury i innych przedstawicieli różnych dziedzin. Jury ocenia każdą osobę pod kątem wiedzy, umiejętności i zdolności oraz umiejętności komunikowania się z dziećmi.

Ideą konkursu jest umożliwienie uczniom poznania historii i zainteresowanie nią. Uczy również dzieci o znaczeniu postaci historycznych i ich wkładzie w społeczeństwo.

Zwycięzcy otrzymają dyplom, medal oraz wizerunek ulubionej postaci historycznej.

Znajomość postaci historycznych - wyniki konkursu

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: ogólnopolskiej selekcji i regionalnej. Pierwszy krok obejmuje otwarte zaproszenie do nominacji dla postaci historycznych, które są wybierane na podstawie zasług przez nauczycieli z całej Polski. Nominacje te są następnie oceniane przez jury składające się z historyków i pedagogów, które wybiera 20 kandydatów do dalszej oceny przez komisję ekspercką złożoną z historyków i pedagogów, która zawęża ją do 10 kandydatów.

Laureaci tegorocznego konkursu zostali ogłoszeni na stronie internetowej podczas uroczystej gali, która odbyła się 2 września 2018 r. Imiona i nazwiska zostały również opublikowane w specjalnym dziale na stronie internetowej.

Zwycięzcami zostali:

Komentuj

Najnowsze posty

Jak skutecznie przygotować się do szkolnego projektu historycznego?

Przygotowanie do projektu historycznego wymaga czasu i wysiłku, ale przy odpowiednim planowaniu i samodyscypli

Rozwiń

Jak przygotować się do konkursu szkolnego poświęconego pielęgnacji pamięci i tradycji?

Konkursy szkolne poświęcone pielęgnacji pamięci i tradycji są doskonałym sposobem na promocję kultury i histor

Rozwiń

Konkurs wiedzy o Polsce zwycięzcy

Polska polityka Ogólnopolski Konkurs Wiedzy to coroczny konkurs dla polskich studentów, organizowany

Rozwiń